.: به نام یگانه هستی :.

خرداد 1396

جنگ شیر قوی و نوشابه سیاه (شماره 222)

یک روزی شیر و نوشابه                                                                                

توی لیوان های مشابه

باهم میــــــــکردن دعوا                                                 

کـــــــی خوبه از بین ما ..... 

میوه ای که شما را لاغر و باریک می کند (شماره 222)

به گزارش برنا، یافته های محققان کالیفرنیایی نشان می دهد مصرف کنندگان آووکادو در مقایسه با سایر افراد، ۳۳ درصد کمتر دچار اضافه وزن یا چاقی بودند و ۳۲ درصد کمتر دارای اندازه بالا دورکمر بودند. 

احتمال افسردگی کودکان چاق در بزرگسالی بیشتر است (شماره 222)

به گزارش سلامت نیوز، تحقیقات نشان می‌دهد در مقایسه با کودکان با وزن نرمال که در بزرگسالی دچار اضافه وزن شده بودند، کودکان چاق یا دارای اضافه وزن سه برابر بیشتر در معرض ریسک افسردگی در بزرگسالی قرار داشتند.

پوست ماهی تیلاپیلا ، راهی تازه برای درمان سوختگی (شماره 222)

به گزارش ایانا از رویترز، در کشورهای غربی از پوست منجمد خوک یا بافتهای انسانی یا محصولات مصنوعی برای پوشاندن سوختگی‌های شدید استفاده می‌شود اما .... 

استشمام عطر گل محمدی نقش عمده ای در درمان افسردگی دارد (شماره 222)

مدیر گروه علوم پزشکی مرکز آموزش‌های تخصصی کوتاه مدت جهاددانشگاهی خراسان‌جنوبی گفت: استشمام عطرگل محمدی و گلاب در درمان افسردگی نقش عمده‌ای دارد

با سوزش ادرار ناشی از روزه داری چه کنیم (شماره 222)

دکتر مجید انوشیروانی، استادیار دانشکده طب سنتی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفتگو با سلامت آنلاین گفت: سوزش مجرای ادرار به خصوص در هوای گرم و در زمان روزه داری ممکن است به سبب سوءمزاج گرم در کلیه و مجاری ادار و مثانه باشد

کدام گروه خونی برای حشرات لذیذتر است (شماره 222)

حشرات به شکل کاملا شگفت انگیزی سراغ افرادی با گروه خونی B می روند. براساس نتایج به دست آمده از آخرین تحقیقات انجام شده، حشرات علاقه چندانی به گروه خونی A یا O ندارند. 

با این ماسک صبحگاهی پوستتان را مثل آینه کنید (شماره 222)

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ صبح‌ها به دلیل استراحت پوست هنگام خواب و باز بودن منافذ آن، بهترین زمان برای تغذیه صورت با مواد طبیعی است، زیرا سلول‌های پوستی قابلیت جذب بالاتری دارند.

فرزند سلاحی در برابر سرطان رحم (شماره 222)

به گزارش ایسنا ، محققان موسسه Berghofer QIMR  دریافتند زنانی که فرزندانشان را با شیر خود  تغذیه می‌کنند کمتر در معرض خطر ابتلا به سرطان رحم هستند.این بررسی بر روی 26 هزار زن استرالیایی انجام شده است

هورمون درمانی در زنان با خطر ناشنوایی همراه است (شماره 222)

به گزارش مهر، مطالعات قبلی نشان داده اند یائسگی ممکن است موجب افزایش ریسک از بین رفتن شنوایی شود که احتمالا ناشی از کاهش میزان جریان استروژن در خون است و هورمون درمانی ممکن است با جایگزینی استروژن، روند کاهش شنوایی را کُند نماید.

تاثیر مسافت منزل تا محل کار بر سلامت کارمندان (شماره 222)

به گزارش ایسنا، ساعات و مسیرهای طولانی رفت و آمد می‌تواند تاثیر مخربی بر سلامت و عملکرد فرد در محیط کار داشته باشد.
در مطالعه انجام گرفته روی بیش از ۳۴ هزار کارمند انگلیسی مشخص شد ..... 

ازسوی سازمان غذاودارو لیست مواد غذایی غیرمجاز اعلام شد (شماره 222)

سازمان غذا و دارو اسامی تعدادی از محصولات و فرآورده‌های مواد غذایی، آشامیدنی، همچنین اسامی شرکت‌های تولیدکننده غیرمجاز را اعلام کرد.... 

کاهش مصرف کالری موجب افزایش طول عمر می شود (شماره222)

به گزارش مهر، مطالعات قبلی نشان داده‌اند که محدودیت مصرف کالری موجب کندشدن روند پیری در کرم‌ها، مگس‌ها و موش‌های آزمایشگاهی می‌شود. 

آب گرم و سرد به یک اندازه دست را تمیز می کند (شماره 222)

به گزارش جام جم آنلاین ، متخصصان در آمریکا نشان داده‌اند این ایده که شستن دست با آب گرم بیش از شستن با آب سرد در از میان بردن میکروب‌ها موثر است، صحت ندارد.

ویتامین های لاغری (شماره 222)

اغلب ویتامین‌ها چون در فعل و انفعالات درون سلول نقشی را دارا می‌باشند در کمبودشان یک سری واکنش‌ها بدرستی صورت نگرفته و در بعضی موارد موجب تجمع چربی در بدن خواهند شد. در صورت دریافت کافی ویتامین ها و مواد معدنی است که وزن بدن با عملکردهایی نظیر: اشتها گرسنگی ، سرعت متابولیسم بدن، سوخت و ساز چربی و قند، سوختن کالری و ... کنترل می شود.

بهترین زمان ورزش در ایام روزه داری (شماره 222)

ورزش که همواره برای سلامتی جسم و روح به آن سفارش شده است، در ماه مبارک رمضان جایگاه ویژه‌ای یافته و می‌تواند نقش خود را بهتر و بیشتر ایفا کند. هر چند افراد در ماه مبارک رمضان با یکسری محدودیت در فعالیت‌های فیزیکی مواجه هستند، اما هیچ گاه توصیه نمی‌شود که در هنگام روزه داری ورزش نکنند. 

هشت سالگی بهترین سن برای شروع ورزش (شماره 222)

همـگام بـا پیشـرفت تکنولـوژی و دست‌یابی بشـر بـه وسـایل جدیـد الکترونیکــی عملا روابــط اجتماعــی و فعالیــت بدنــی دچــار تغییــرات شــگرفی شــده اســت. بــه گونه‌ای کــه حتــی بچه‌ها در سـنین دبسـتان و پیـش دبسـتانی نیـز از بازی‌های کودکانـه خـود بـا همسـالان کاسـته و انـواع بازی‌های فضـای مجـازی را بـه حضـور فیزیکـی در جمـع دوسـتان ترجیـح می‌دهند

چربی ، مجرم بی گناه (شماره 222)

مصرف غذاهای دارای چربی بالا مانند پنیر، کره و خامه به نظر می‌رسد که برای سلامت قلب مضر بوده و سبب ایجاد بیماری‌های قلبی می‌شود، اما بر اساس یک مطالعه جدید، رژیم غذایی غنی از "چربی‌های اشباع شده" می‌تواند سبب اثرات مثبت بر سلامت فرد گردد.

نشانه های خاموش مصرف بیش از حد پروتئین (شماره 222)

پروتئین به دلایل زیادی برای سلامتیمان ضروری است افرادی که به دنبال کاهش وزن هستند، معمولا برنامه غذایی را دنبال می کنند که کربوهیدرات کم و پروتئین بالایی داشته باشد. 

هفت گل زیبا اما مرگ آفرین (شماره 222)

بسیاری از گیاهان به عنوان دارو یا سبزی در رژیم‌غذایی انسان گنجانده شده است؛ اما برخی از آنان زینتی هستند و ممکن است در فضای داخلی منزل و یا حیاط هر کدام از ما در آرامش و به دور از سوءظن به رشد و نمو مشغول باشند ولی این گیاهان در عین زیبایی و طراوت قاتلان بالقوه انسان و به خصوص کودکان به شمار می‌روند.... 

برگه پیشین 1 2 3 4 5 برگه پسین
82 نوشته