.: به نام یگانه هستی :.

به بهانه حادثه الناز شاکردوست سر صحنه ، حادثه در سینما ! (شماره 238)

الناز شاکردوست در جریان فیلم‌برداری فیلم سینمایی پیلوت در شهرک استقلال تهرانسر، به شدت زمین خورد و بیهوش شد، خبرگزاری‌ها در همان ساعات اولیه، خبر از مرگ مغزی این بازیگر جوان دادند ولی طبق اخبار رسیده وی از ناحیه کمر دچار آسیب‌دیدگی شده و خوشبختانه ضربه‌ای به سر او وارد نشده است. در حال حاضر وضعیت عمومی این بازیگر سینما خوب است و هیچ مشکل جدی وی را تهدید نمی‌کند.

+شاکردوست

بهاره رهنما در واکنش به آسیب شدیدی که در صحنه فیلمبرداری به الناز شاکردوست وارد شد از نبود امکانات ایمنی در صحنه فیلمبرداری در صفحه اینستاگرامش انتقاد کرد و برای سلامتی الناز شاکردوست دعا کرد: «الناز مهربون و دوست داشتنی، امیدوارم چشم بد ازت دور باشه و به زودی سلامتی کاملت رو خداوند بهت هدیه بده، متاسفم از عدم امکانات و تمهیدات ویژه در پشت صحنه فیلم و سینمای ایران که برای چندمین بار موجب چنین حوادثی شد، قبل از این پگاه آهنگرانی عزیز هم به دلیل افتادن از ارتفاع کمرش شکسته بود و کلی مشکلات جسمی بعد اون داشت، به نظرم وقتی این تمهیدات وجود نداره بیش از همه خود بازیگر باید مراقبت کنه و به هیچ عنوان صحنه‌‌‌های پر مخاطره رو بدون پشتیبانی صحیح نپذیره. الناز شاکر دوست جزو‌ آدم‌هایی در نسل و‌ سن و‌ سال خودشه که واقعیه، خودشه و از این خودش بودن ابایی نداره، امیدوارم به زودی شاهد درخشش مجددش در سینمای کشورمون باشیم.»

در ادامه تصمیم گرفتیم به نمونه‌هایی از حوادثی که سلامت و جان بازیگران کشورمان را تهدید کرده است بپردازیم.

شکستن ابروی حبیب دهقان نسب (1377)

1212080625257343

در سال 77، رسول ملاقلی پور کمکم کن را جلوی دوربین برد. در یکی از صحنه‌‌های این فیلم، سفینه‌‌ای در یک پارک قرار داده شده بود که دهقان نسب باید هم‌زمان با حرکت این سفینه، از ورود به داخل آن ناکام به روی زمین می‌افتاد؛ اما به دلیل روشن شدن ناگهانی سفینه، ابروی دهقان نسب شکافت و در نهایت 9 بخیه خورد.

شکستگی بینی نگار فروزنده (1377)

mq5lgpjpb5j7fnn9mz4c
قاسم جعفری در سال 77، سریال راه سوم را جلوی دوربین برد. در یکی از صحنه‌های این سریال، فروزنده باید مسیری را طی می‌کرد و پس از آن، دری جلوی روی او باز می شد تا او نتواند به راه خود ادامه دهد؛ اما این در به دلیل نبود نیروی متخصص، با کمی تاخیر باز شد که نتیجه این تاخیر، شکستگی بینی فروزنده بود.

شکستگی دو مهره ستون فقرات پگاه آهنگرانی (1386)

jpg

محمدرضا اصلانی مستندساز بزرگ سینمای ایران، در سال 86 تصمیم می‌گیرد تا نخستین فیلم بلند سینمایی خود را جلوی دوربین ببرد. فیلمی متفاوت که در یکی از صحنه‌های آن، پگاه آهنگرانی باید در تور ماهیگیری، معلق میان زمین و آسمان قرار می‌گرفت؛ اما گویا طناب‌ها پوسیده بودند و عوامل نیز در جریان این پوسیدگی قرار داشته‌اند اما با این حال باز تصمیم می‌گیرند تا با همین وضعیت، سکانس را فیلم‌برداری کنند. طناب تا ارتفاع نزدیک به 3 متر بالا می‌رود که با پاره شدن طناب، حادثه‌ای تلخ رقم می‌خورد و دو مهره ستون فقرات آهنگرانی می‌شکند، ربات پایش پاره شده و تاندون آن نیز قطع می‌شود.

پارگی و خون‌ریزی عضله پشت پای ماه چهره خلیلی (1388)

82_Www

ماه چهره خلیلی در سال 88، مشغول بازی در یک فیلم کوتاه تحت عنوان پابوس بود. در یکی از سکانس‌های این فیلم کوتاه، او باید از تپه‌‌ای بالا برود؛ اما در میانه راه متوجه درد شدیدی می‌شود که اجازه راه رفتن را به او نمی‌دهد. با مراجعه او به بیمارستان، معلوم می‌شود که در اثر این بالاروی، بافت عضله پشت پای او پاره شده و دچار خون‌ریزی داخلی شده است. پزشک تجویز می‌کند که ماه‌ چهره، 40 روز فعالیتش را کنار بگذارد و پایش را تکان ندهد تا خون‌ریزی تکرار نشود‌ و به همین دلیل پایش را گچ می‌گیرد.

خطر مرگ برای مریلا زارعی (1390)

16175<em>2

سکانسی در فیلم خوابم میاد وجود دارد که طی آن، ترمز دستی ماشین می‌خوابد و ماشین آرام آرام به سمت دره حرکت می‌کند. این اتفاق به مانند آنچه در فیلم می‌بینیم، در پشت صحنه نیز به شکل واقعی رخ داد. زمانی که مریلا زارعی برای انجام تمرین، داخل ماشین بود به ناگهان ماشین شروع به حرکت می‌کند و درها نیز قفل می‌شود. تنها شانس زارعی در این اتفاق آن است که شیشه سمت شاگرد تا اندازه‌ای پایین است که او بتواند خود را از شیشه به بیرون پرت کند که اگر شیشه پایین نبود، مرگ زارعی در این اتفاق، کاملا قطعی بود.

قطع انگشت مهران مدیری (1391)

در یکی از سکانس‌های قسمت‌های آخر سریال قلب یخی، مهران مدیری می‌بایست یک نفر را که در اثر انفجار، زیر آوار مانده را نجات دهد. بازی مهران مدیری در سری جدید این سریال با حادثه‌ای تلخ همراه بود. در یکی از سکانس‌ها که سکانس پرزحمت و پر هزینه‌ای بود، پای مدیری می‌لغزد و او برای حفظ تعادل به شیشه‌های شکسته چنگ می‌اندازد و ناگهان انگشت کوچک دست راستش قطع می‌شود. مدیری درگیر و دار فیلمبرداری، با وجود قطع انگشت، بازی در سکانس را به پایان می‌رساند.

بعد از آن تازه گروه، متوجه ماجرا می‌شوند و مدیری و انگشتش را به بیمارستان می‌رسانند. انگشت مدیری پیوند زده می‌شود؛ اما حس و عصب آن بازنمی‌گردد. پس از این حادثه، مدیری در اغلب سکانس‌های کار بعدی خود یعنی؛ سریال ویلای من به خاطر پانسمان و بانداژ دستکش سیاه چرمی به دست دارد.

پارگی شدید تاندون دست پولاد کیمیایی (1392)

20155269325424a-1024x683

مرداد ماه سال 92 بود که خبر وقوع سانحه‌ای برای پولاد کیمیایی، حین فیلمبرداری متروپل خبرساز شد. طی این اتفاق، کیمیایی با شیشه‌ای اصابت می‌کند که در نتیجه این اصابت، تاندون دست او پاره شده و سه انگشت دست او نیز به شکلی جدی آسیب می‌بینند.

شکستگی پای گوهر خیراندیش (1395)

+خیراندیش

سال 95 سر صحنه فیلمبرداری سریال دیوار به دیوار پای گوهر خیراندیش در یک شیب سیمانی پیچ خورد و از دو ناحیه شکست و رباط پایش نیز آسیب دید.


دیدگاه‌ها

XML دیدگاه ها: RSS | Atom