.: به نام یگانه هستی :.

پاسخ به پرتکرارترین سوالات 2017 توسط دکتر گوگل ! (شماره 237)

شبکه تلویزیونی سی ان ان در تارنمای خود به نقل از سخنگوی شرکت گوگل نوشت:براساس اطلاعات جمع آوری شده از ماه ژانویه تا دسامبر که توسط سخنگوی این شرکت ایوان باربور گریپی ارایه شده، بخشی از سوالات مربوط به حوزه سلامت که توسط کاربران اینترنتی در سال 2017 از دکتر گوگل Google پرسیده شده، به شرح زیر است:

لوپوس چیست؟ دوران نقاهت آنفولانزا چند روز است؟ چه چیزی باعث سکسکه می شود؟ سوالاتی مربوط به رژیم کتو، آرامبخش های اپیوئید و اینکه چرا اعتیاد یک بیماری است؟ و ...سال گذشته عبارت های زیکا، آسیب های ناشی از ضربه مغزی و بادکش کردن ، در بین محبوب ترین عبارات جستجو شده در رابطه با حوزه سلامت قرار گرفتند.برخی از محبوب ترین پرسش های مربوط به سلامت در سال جاری به همراه پاسخ های آنان،که توسط شبکه سی ان ان پوشش داده شده، در لیست زیر آورده شده است.

Google-healthcare

سوالاتی مربوط به رژیم کتو، آرامبخش های اپیوئید و اینکه چرا اعتیاد یک بیماری است؟

پرسش های مرتبط با رژیم غذایی کتو، یا کتوژنیک، نسبت به سال گذشته چهار برابر افزایش یافته و عبارتست از خوردن چربی های سالم تر و کربوهیدرات کمتر به منظور چربی سوزی بدن.اگرچه این رژیم غذایی به تازگی محبوبیت پیدا کرده است اما استفاده از آن به اوایل سال 1920 و پس از اثبات خواص ضدتشنجی روزه داری بازمی گردد،رژیمی که در آن دوره برای درمان بیماران مبتلا به صرع مورد استفاده قرار می گرفته است.بسیاری از مردم نیز در مورد آرام بخش ها و اعتیاد به آنها کنجکاو بودند که این پرسش ها تقریبا با بحران مخدر آمریکا که در آن زمان تیتر روزنامه ها را به خود اختصاص داده بود، همزمان شد.به دنبال اپیدمی استفاده از آرام بخش های مجاز و غیرمجاز اپیوئید، دونالد ترامپ در ماه اکتبر وضعیت اضطراری ملی اعلام کرد.بیش از دو میلیون آمریکایی به داروهای آرام بخش اعتیاد داشته و بدون تجویز پزشک از این مواد استفاده می کنند.براساس تحلیلی از سازمان بیمه و سلامت که در ماه ژوئن منتشر شد این اپیدمی در ایالات متحده به تازگی آغاز نشده و طی هفت سال گذشته، میزان اعتیاد به موادمخدر در سراسر جهان تقریبا 500 درصد افزایش پیدا کرده است.

چگونه خود کشی کنیم ؟

به گفته یک مقاله پژوهشی که در ماه ژانویه در JAMA Internal Medicine منتشر شد جستجوی عبارت 'چگونه خودکشی کنیم' 26 درصد بالاتر از آنچه که معمولا برای آن زمان انتظار می رفت، گزارش شد؛ پیشگیری از خودکشی 23درصد و شماره تلفن های فوریتی خودکشی21 درصد افزایش یافت.

چه چیزی باعث سکسکه می شود؟

یکی دیگر از پرسش های محبوبی است که در رابطه با بهداشت عمومی در سال جاری در محدوده ایالات متحده مطرح شد که در صدر این لیست قرار گرفت.سکسکه عبارتست از انقباض غیر ارادی عضله دیافراگم که قفسه سینه شما را از شکم جدا کرده که این انقباض ها ممکن است براثر پرخوری، نوشابه های الکلی و گازدار و یا هیجان ناگهانی ایجاد شود.

لوپوس چیست؟

لوپوس یا به اختصار SLE ، یک بیماری خودایمنی است که در آن سیستم ایمنی بدن به جای ویروس ها و باکتری ها سلول های سالم و بافت های خود را مورد حمله قرار می دهند.پس از آنکه سلنا گومز در پست اینستاگرام از ابتلا به لوپوس و دریافت پیوند کلیه از دوستش فرانسیس ریسا خبر داد، این بیماری توجه عمومی را به سمت خود جلب کرد.


دیدگاه‌ها

XML دیدگاه ها: RSS | Atom